Poděkování čtenářům

Milí čtenáři, náhodní kolemjdoucí, přátelé, rodino,

ačkoliv mě psaní baví (vždycky bavilo a nejspíš ani bavit nepřestane, i když poslední dobou potřebuji delší pauzy), bez vás všech, vaší neustálé podpory, zájmu a povzbuzování bych už nejspíš dávno pověsila blogeřinu na hřebík a šla dělat něco „užitečnějšího“.

Byla bych však proti sobě samotné, kdybych potlačovala svou chuť psát, sdílet své zážitky a vyjadřovat své názory a poslouchat, co máte na srdci vy. I proto jsem si po absolvování social-media detoxu řekla, že si dám ještě šanci. Chtěla jsem o sobě zjistit spoustu věcí – jestli jsem schopná vydržet měsíc bez instagramu a potřeby fotit a zveřejňovat každou malou i velkou událost dne. Jestli jsem schopná ponořit se víc do sebe samotné, cestovat bez Modrého, neporovnávat se s ostatními, naslouchat tichu a být tak nějak v klidu a psychické pohodě. Měla jsem tedy hodně času přemýšlet i o rozhodnutí nepokračovat v psaní blogu – a samozřejmě jsem ho přehodnotila. Důvody, které jsem uvedla v předchozím oznámení, byly skutečné a myslím, že zcela logické: začala jsem víc přemýšlet o tom, co zveřejňuji na internetu (a proboha, co všechno jsem za ta léta zveřejnila!) a také jsem si uvědomila, kde leží mé hodnoty (a o jaké se vlastně jedná).

Ráda bych vás tedy požádala ještě o jedno podání pomocné ruky. Doufejme, že už bude opravdu poslední. V říjnu 2020 jsem po šesti letech opustila platformu Blogger a vydala se, nezkušená a nadšená, svou vlastní cestou. Byl to zajímavý pokus a naučila jsem se strašně moc věcí (o správě vlastní domény a vlastního serveru, o vytváření multisite a upravování PHP kódu), ale z dlouhodobého hlediska to bylo velice náročné na údržbu a při občasném psaní se nevyplatilo platit platformu a ve výsledku trávit víc času provozováním stránek než psaním článků (i když ten čas se asi vyrovnal, pokud jsem články překládala do angličtiny a němčiny, což byl další ambiciózní nápad, ke kterému se třeba někdy vrátím, ale momentálně na to nemám úplně sílu – a ani zájemce, kteří by takové články četli). Nyní zkouším WordPress, a i když má také jistě své mouchy, zatím mi vyhovuje. Především oceňuji možnost ochránit vybrané články heslem – v budoucnu tedy nebudu své nemalé radosti a rodinné fotky sdílet veřejně. Samozřejmě to není žádné ultra zabezpečení, ale dává mi to větší pocit bezpečí.

Na závěr bych vás tedy ráda přivítala, doufám, že i nadále zůstaneme v blogerském kontaktu (ale mnohem víc bych si přála, abychom se někdy mohli sejít naživo!). Děkuji, že jste a mějte se co nejlépe.

Čtenáři, kterým děkuji za přátelství a podporu (řazeno dle abecedy):

a všichni ostatní, na které jsem možná v tomto výčtu zapomněla

8 komentářů: „Poděkování čtenářům“

  1. Vlasti, tenhle seznam čtu už poněkolikáté a vždycky mi moc zvedne náladu. Nejen tím, jak krásnýma očima mě vidíš, ale jak kouzelně se koukáš na všechny z nás. Moc ti za to děkuju, zlepšuješ mi nejeden den.P.S. Modelka je patrná opravdu zřídka, kdežto vzezření realistky je nesmazatelnou slupkou 🙂

    To se mi líbí

  2. Já myslím, že to sedí. Tedy, alespoň z toho, co mohu soudit o dvou blogerkách, které znám (a Ty jistě víš, které mám na mysli), Vendy nevyjímaje, to je prostě zlatá dušička a naprosto nechápu, jak je možné, že taková osoba vůbec může existovat. A jsem za ni ráda. Je hrozně trpělivá a nesobecká. Snaží se pomáhat, i když se občas sama někdy cítí mizerně. Víc takových lidí a planeta Země by byla bezkonkurenční místo.

    To se mi líbí

  3. Vlasti, tenhle seznam je moc krásný a nápaditý! 🙂 Spousta lidí má takovéhle seznamy na svém blogu, ale žádný není tak osobitý a upřímný, jako ten tvůj 🙂 A ještě mě taky žádný nezahřál tak, jako právě tenhle! 🙂 Nádherně vidíš své blogové oblíbence 🙂 A díky, za to otitulování 🙂 Jo…snažím se 🙂 😀

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s